Resonance Space

 

Už dva roky pracujeme na vzniku inovativní rehabilitační pomůcky. Dostala název SENSEi Resonance Space a nyní je na světě její první prototyp. Resonance Space bude unikátní multifunkční rehabilitační pomůcka pro efektivnější rehabilitaci malých klientů s neurologickým, sluchovým, zrakovým nebo jiným smyslovým postižením, s poruchami pozornosti, ADHD, autismem, s poruchami pohybového aparátu nebo s opožděným psychomotorickým vývojem.

 

Přečtěte si, jak společně píšeme její příběh:

Nápad se zrodil v našich hlavách už v roce 2017. Na začátku roku 2018 jsme se spojily s Centrem podpory Inovací. Díky tomu brzy vznikl první prototyp - nosný dřevěný hudební nástroj, jehož úkolem bylo rezonovat, tzn. vést vibrace. Připojily jsme zvukové a vibrační reproduktory a zkoušely vše v praxi. Naše ambice však v průběhu času rostly. 

 

Je vědecky dokázáno, že pro co největší efektivitu rehabilitačního procesu je potřeba oslovit co nejvíce částí lidského těla a mozku, a proto jsme do pomůcky chtěly dostat i další funkce. Dalšímu vývoji pomůcky pomohl Moravskoslezský kraj, od kterého jsme na vývoj získali dotaci. A tak byl na konci února 2019 na světě druhý prototyp, který zvládá zvuky, vibrace, vydává barevné světlo a polohuje - netrénuje tedy pouze smysly, ale také tělo. S druhým prototypem jsme vyhrály Start Up show roku 2019 organizace Green Light Ostrava.

 

Průmyslový designér a konstruktér nám nyní pomáhá dolaďovat detaily a nás čeká proces certifikace a uvedení na trh, aby se mohla konečně dostat k malým klientům. 

 

Co bude Resonance Space umět? 

  • Vibrace stimulují střed těla, rovnováhu, hmat  a vnímání vlastního těla v prostoru. 
  • Hudba a zvuky rozvíjí sluch a zpracování zvukových podnětů. 
  • Mikrofon stimuluje řeč a vnímání vlastního hlasu. 
  • Podsvícení a vyměnitelné fólie stimulují zrak a umocňují pozornost. 
  • Systém polohování posiluje tělesnou stabilitu a svalstvo.