Nápad na vytvoření nové rehabilitační pomůcky přišel v roce 2017. Chvíli jsme nad jeho realizací jen přemýšlely a pak se pustily do práce. Nejprve jsme se pokusily něco vyrobit vlastníma rukama, záhy jsme však pochopily, že takhle to nepůjde…

A tak jsme se na začátku roku 2018 spojily s CPI a tam jsme dostaly cenné rady a kontakty, díky nimž jsme měly  v půli roku vyrobený první prototyp. Ten byl víceméně nosným dřevěným hudebním nástrojem, který měl za úkol rezonovat, tzn. vést vibrace. Abychom jej vylepšily, připojily jsme k němu zvukové a vibrační reproduktory a zkoušely jeho funkci v praxi.

Jak šel čas, měnila se i naše vize a rostly naše cíle. Je vědecky dokázáno, že pro co největší efektivitu rehabilitačního procesu je potřeba oslovit co nejvíce částí lidského těla a mozku, a tak jsme začaly přemýšlet, jak do naší pomůcky dostat i další funkce. Dalšímu vývoji pomůcky pomohl MS kraj, od kterého jsme na vývoj získali dotaci. 

A tak byl na konci února 2019 na světě druhý prototyp, který umí mimo zvuky a vibrace rovněž barevně svítit a být polohován tak, aby netrénoval pouze smysly, ale také tělo. S druhým prototypem jsme vyhrály Start Up show roku 2019. 

Nyní nám k ideální pomůcce chybí pár detailů, se kterými nám pomáhá průmyslový designer a konstruktér. Následovat bude náročný a dlouhý proces certifikace a uvedení na trh, čímž musí pomůcka projít, aby se mohla dostat do zdravotnických zařízení. 

A co bude naše pomůcka umět? Díky vibracím bude stimulovat střed těla, rovnováhu, hmat  a vnímání vlastního těla v prostoru. Díky hudbě a zvukům bude rozvíjet sluch a zpracování zvukových podnětů. Díky mikrofonu bude stimulovat řeč a vnímání vlastního hlasu. Díky podsvícení a vyměnitelným fóliím bude stimulovat zrak a umocňovat pozornost. Díky systému polohování bude posilovat tělesnou stabilitu a svalstvo. Výsledkem bude unikátní multifunkční rehabilitační pomůcka SENSEi Resonance Space pro efektivnější rehabilitaci malých klientů.