VELKÉ změny pro malé klienty

KVALITA, DESIGN & FUNKCE
Image
...PROTOŽE REHABILITACE MÁ DÍTĚ BAVIT...

 

Vyvíjíme inovativní rehabilitační pomůcku SENSEi Resonance Space určenou pro děti primárně s dětskou mozkovou obrnou a dalšími neurologickými onemocněními.

 

 

VŠECHNO ZAČALO JEDNÍM PŘÁNÍM...

...vyrobit pomůcku pro dětskou rehabilitaci, která bude děti baví a zároveň bude efektivnější, než většina pomůcek, se kterými jsme se setkávali. 
První prototyp vznikl už v roce 2018 a byl to strunný hudební nástroj pro vibroakustickou stimulaci, na kterém se dalo cvičit, hrát si a intenzivně prožívat sluchové a hmatové vjemy na těle. 
Brzy jsme však zjistili, že pro naše malé klienty chceme daleko více...

...TAK JSME JI ROZSVÍTILI

Abychom dětský mozek nabudili ještě více, nejen že jsme pomůcku barevně podsvítili, ale rovněž jsme zabudovali reproduktory, díky kterým mohla vydávat námi zvolený zvuk či hudbu.
Rovněž jsme přidali polohovací zařízení, aby se mohla SENSEi Resonance Space naklánět a různě polohovat. 
To nám ještě pořád nestačilo...
 V tu chvíli jsme pochopili, že na naší cestě bude potřeba mnohem více zdrojů...a to včetně peněz.

...UKÁZALI JSTE, ŽE I VÁM TO DÁVÁ SMYSL

Zkušení lektoři z Green Light akcelerátoru nás přivedli k uvědomění si, že je zapotřebí víc než jen jeden velký sen. I díky nim se nám podařilo na Startup show toto poselství předat a získat finanční prostředky pro další posun. 

NENÍ DESIGN JAKO DESIGN

 
...musí být hlavně funkční. Své síly jsme spojili s průmyslovým designerem Jiřím Španiehelem a překonali řadu technických překážek, ale současně se vyrojila spousta dalších výzev. 
V této fázi jsme narazili na jednu z největších krizí od počátku naší cesty. Neměli jsme finální řešení pomůcky, další zdroje financování a ani partnera, se kterým bychom mohli dál tvořit. Nehodlali jsme se vzdát.

JEDNY DVEŘE SE ZAVŘOU A JINÉ SE OTEVŘOU

Po nějaké době nám do cesty vstoupil nečekaný parťák. Náš projekt zaujal partu vědců z libereckého VÚTS, kteři se nové výzvy nebáli a pustili se do práce. Po dlouhých měsících přišli s unikátním řešením, které může být ideálním řešením pro ty nejnáročnější uživatele...tedy děti.
Přestože technicky jsme téměř v cíli, to nejtěžší nás teprve čeká. Výroba, certifikace a uvedení na trh nebude možné bez silného partnera, kterého zatím hledáme. 
Držte nám palce!